برنامه تعمیر و نگهداری تجهیزات در کشت و صنعت ۷تپه

تعمیرات نگهداری PM در کشت و صنعت
1398/12/05
کشت و صنعت هفت تپه

برنامه ماشین آلات کشت و صنعت هفت تپه

برنامه تعمیر و نگهداری تجهیزات در یکی از برزگترین کشت وصنعت های ایران.

شرکت های کشت و صنعت یکی از بخش های مهم صنعت کشور به حساب می آیند و با توجه به آب و هوا و خاک حاصل خیز ایران و امکان کشت انواع گیاهان و درختان در سراسر کشور این امکان را به کار آفرینان داده تا با تشکیل شرکت های کشت و صنعت، کشاورزی را به صورت صنعتی و با استفاده از ماشین آلات مدرن کشاورزی پیش ببرند.
نرم افزار تعمیرات و نگهداری آلکا که پیش از این در شرکت های کشت و صنعت امام خمینی و زرین کشت نصب و راه اندازی شده بود هم اکنون در برزگترین کشت و صنعت ایران یعنی کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است.
کشت و صنعت هفت تپه جز قدیمیترین و بزرگترین شرکت های کشور در زمینه کشاورزی و فراوری محصولات و اولین تولید کننده شکر از نیشکر در ایران است هفت تپه از سال ۱۳۵۴ کار خود را به طور رسمی آغاز کرده است.
نیشکر هفت تپه در زمینی به مساحت بیش از ۲۴ هزار هکتار و با بکار گیری ۵۷۰۰ نفر نیروی کار و بیش از ۱۲۰۰ نوع از انواع تجهیزات و ماشین آلات در اختیار دارد.
بدیهیست که کنترل این تعداد از ماشین آلات که در چنین مساحتی پراکنده اند و توسط واحد های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند کار راحتی نبوده و روشهای سنتی پاسخگوی مدیریت آنها نخواهد بود.
استفاده از یک برنامه جامع نگهداری و تعمیرات در شرکتی با این موقعیت میتواند بسیار کمک حال مدیریت باشد
علاوه بر گزارشات مدیریتی که با چند کلیلک قابل دسترسی است شرکت میتواند سرویسها و فعالیت های نگهداری یا همان نت پیشگیرانه را به نحو احسن انجام دهد.
بازدهی نرم افزار های نت در طولانی مدت قابل مشاهده است چرا که باید فعالیت های نگهداری و تعمیرات در بازه های زمانی مختص هر دستگاه در سیستم ثبت شود و پس از گذر مدت زمان با مراجعه به گذارشات از روند این فعالیت ها نتیجه گیری نمود علاوه بر این که با انجام به موقع سرویسها طول عمر ماشین آلات افزایش میابد که به نوبه خود برای شرکت سود به حساب می آید در داشبورد مدیریتی نرم افزار تعمیر و نگهداری ماشین آلات آلکا نمودار های آنالیزگری طراحی و تعبیه شده است که در یک نگاه انواع گزارشات از قبیل میزان سر ریزی و هزینه سر ریزی هر دستگاه، ۱۰ دستگاه با بیشترین کارکرد، ۱۰ دستگاه با بیشترین خرابی، تعداد خرابی، ۱۰ نوع خرابی با بیشترین تکرار ، وضعیت فعال یا غیر فعال بودن ماشین آلات و… را میتوان مشاهده نمود و دستورات لازم را جهت بهبود وضعیت موجود صادر کرد.

تقویم و برنامه سرویس و نگهداری ماشین آلات

در داشبورد مدیریتی علاوه بر نمودار های گزارشی تقویم مدیریتی روزانه، هفتگی و ماهانه ای طراحی شده که فعالیت های نت و  آلارم های مربوط به هر روز در آن نمایش داده میشود و بدین ترتیب کابر سیستم برنامه روزانه، هفتگی و ماه جاری را پیش روی خود داردو این مهم امکان برنامه ریزی های مورد نیاز را به مهندس ماشین الات و کادر مربوطه می دهد.

بخش دسترسی های سریع در برنامه تعمیر و نگهداری تجهیزات

همچینین در داشبورد مدیریتی قابلیت جدیدی با عنوان قابلیت تعریف دسترسی های سریع برای قسمت های مختلف نرم افزار قرار داده شده است. تا کاربران مختلف سیستم بر حسب نیاز و امکانات مورد استفاده، آیتم هایی را که بصورت مکرر نیاز دارند را برای دسترسی های سریعتر در این بخش تعریف نمایند.

۱۱۱ total views, 8 views today

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.