نرم افزار رایگان cmms

نرم افزار رایگان cmms

نرم افزار نگهداری و تعمیرات رایگان

نرم افزار نگهداری و تعمیرات رایگان را در دو نوع می‌توان دسته بندی کرد؛ یک مورد بر پایه اکسل و مورد بعدی نرم افزارهای ترجمه شده به زبان فارسی

در این مقاله به تشریح مزایا و معایب این دو نرم افزار پرداخته‌ایم و در انتها بهترین روش مدیریت نگهداری و تعمیرات را معرفی نموده‌ایم. تا انتها همراه ما باشید.

نرم افزاررایگان pm بر پایه اکسل

نرم افزار CMMS رایگان
در مورد نرم افزار های مبتنی بر اکسل ‌می‌توان گفت، این نرم افزارها در واحدهایی با تعداد تجهیزات کمتر از ۱۰ عدد کارایی خوبی دارند. به این معنا که فعالیت‌های مربوط به نت تجهیزات و ماشین آلات را می‌توان به کمک اکسل برنامه ریزی نمود.
به دلیل نبود بانک اطلاعات قدرتمند این نرم افزارها در حجم بالای اطلاعات و گزارش‌گیری در بازه زمانی بلند مدت کارایی لازم را ندارند. نرم افزارهای مبنی بر اکسل مفاهیم پایه‌ای تعمیر و نگهداری و اصول مورد نیاز برای برنامه ریزی نت پیشگیرانه را دارند. با این وجود فقط درصورتی که تعداد تجهیزات و ماشین آلات کمتر از ۱۰ عدد باشد واحدها می‌توانند از این دست نرم افزارها با امکانات کمتر از نرم افزار نت تخصصی استفاده نمایند.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات ترجمه شده رایگان

نرم افزار CMMS ترجمه شده
نرم افزاهای بسیاری به جهت مدیریت نگهداری و تعمیرات ماشین آلات در دنیا عرضه شده‌اند. این نرم افزارها غالبا استانداردهای جهانی را رعایت کرده و به افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های سازمان‌ها کمک می‌کنند.

این نرم افزارها به دو شکل ارائه ‌می‌شوند:

 • شرکت‌های ایرانی که پروسه ترجمه را انجام داده‌اند و نرم افزار را به قیمت پایین ارائه می‌کنند.
 •  شرکت‌های اصلی برای افزایش فروش نرم افزار را به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کنند و با محدودیت های زمانی معین در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهند.

یک نمونه نرم افزار رایگان تعمیرات و نگهداری

یکی از نرم افزارهایی که به زبان‌های مختلفی از جمله زبان فارسی ترجمه شده است، نرم افزار Cworks می‌باشد. این نرم افزار را به مدت ۳۰ روز رایگان در اختیار واحدها قرار می‌دهند پس از پایان ۳۰ روز نرم افزار محدود خواهد شد و برای ادامه کار با نرم افزار بایستی نرم افزار خریداری شود.

استفاده از نرم افزارهای رایگان و ارزان قیمت برای مدیریت نت ماشین‌آلات در کوتاه مدت همسو با منافع سازمان می‌‍باشد، اما باید جنبه‌های منفی این انتخاب را در دراز مدت نیز در نظر بگیرید.
بسیاری از این نرم افزارها در سطح عملیاتی از برنامه نت پشتیبانی می‌کنند و در مدیریت کارها و فعالیت‌ها یارای مدیر نت سازمان خواهند بود. نکته مهم در سطح گزارش گیری به جهت اتخاذ تصمیمات کلان بهینه سازی نت سازمان خودنمایی می‌کند. انجام به موقع تعمیرات تجهیزات و ماشین آلات تنها بخش کوچکی از فرآیند مدیریت تعمیر و نگهداری تجهیزات و ماشین آلات است.

مدیران سازمان با استفاده از گزارشات یک ساله یا چند ساله از روند انجام فعالیت‌های نت در سازمان خود می‌توانند تصمیمات و برنامه‌ریزی بهینه‌ای در جهت کنترل و کاهش هزینه‌های اضافی اتخاذ نمایند. از این‌رو استفاده از نرم افزاهای رایگان که در خصوص حفظ اطلاعات کارایی ندارند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

برخی از معایب نرم افزار نگهداری و تعمیرات رایگان

 • اطلاعات جامعی از فرآیند نت دریافت نمی‌کنند
 • اطلاعات طبقه بندی شده و در دسترس نیستند
 • بانک اطلاعات قدرتمند و قابل اتکا ندارند
 • سرعت پایین به دلیل حجم اطلاعات زیاد
 • عدم ارائه گزارش از فعالیت‌های انجام شده
 • عدم سفارشی و بومی سازی براساس نیاز شرکت یا سازمان
 • و…

نرم افزار تخصصی نگهداری و تعمیرات آلکا را کاملا رایگان دریافت، تست و بررسی نمایید.

بهترین جایگزین نرم افزارهای رایگان تعمیرات و نگهداری

نرم افزار تعمیر و نگهداری تجهیزات / ماشین آلات در ظاهر برای برنامه ریزی نت پیشگیرانه و پیش بینانه بکار گرفته می‌شود، اما در اصل نقش اساسی در کنترل هزینه‌های سازمان و افزایش تولید و بهره‌ وری ایفا می‌کند. به دلیل حساسیت امر توصیه می‌شود، از سود کوتاه مدت صرف‌نظر نموده و با انتخاب اصولی نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات روند رو به رشدی برای سازمان به ارمغان آورید.

یکی از نرم افزارهای مدیریت نت موجود در بازار نرم افزار آلکا می‌باشد، این نرم افزار از سال ۱۳۸۶ با توجه به نیاز صنایع کشور تولید و درسال ۱۴۰۰ با تکنولوژی جدیدتر توسط شرکت سازه‌های ارتباطی و اطلاعاتی سامان باز تولید شده است. نرم افزار آلکا با زبان برنامه نویسی .net ارائه شده و با بانک اطلاعاتی قدرتمند SQL server از اطلاعات با حجم بسیار زیاد پشتیبانی می‌کند.

نرم افزار رایگان نگهداری و عمیرات

چرا به نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات تخصصی نیاز داریم؟

 • لزوم بررسی و تجزیه تحلیل اطلاعات به منظور تصمیم‌گیری مناسب
 • استفاده از گزارشات جامع تحلیلی، نموداری و آماری
 • نیاز به فیلتراسیون اطلاعات
 • نیاز به دسته بندی اطلاعات
 • بررسی هزینه‌ها دربازه زمانی مختلف
 • کنترل عملکرد پرسنل
 • امکان کنترل موجودی اقلام و کالای انبار
 • دسته‌بندی کدهای خرابی و علل خرابی با قابلیت گزارش گیری
 • بهره‌مندی از شاخص‌های استاندارد جهانی برای تحلیل عملکرد تجهیزات / ماشین آلات
 • گزارش‌گیری از عملکرد کلی و جزئی تجهیزات / ماشین آلات و پرسنل
نرم افزار رایگان تعمیرات و نگهداری

کارنامه نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا

نرم افزار آلکا در حال حاضر برنامه نت سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی را مدیریت می‌کند. از جمله بزرگترین سازمان هایی که با تعداد تجهیزات بالا و حجم اطلاعات گسترده از نرم افزار آلکا استفاده می‌نمایند، شرکت دیجی کالا بزرگترین سایت فروش آنلاین کشور می‌باشد.

مدیریت همزمان ناوگان خودرویی و تجهیزات ثابت شرکت دیجی کالا در دو نسخه تخصصی نرم افزار آلکا صورت می‌گیرد. نسخه تخصصی ناوگان خودرویی مختص شرکت‌های پخش و ناوگان حمل و نقل بار و مسافر؛ و نسخه تخصصی تجهیزات ثابت که مختص خطوط تولید کارخانه‌جات عرضه شده است.

با توجه به گستردگی و تنوع فعالیت‌های تعمیر و نگهداری در هر سازمان و نیاز به اعمال تغییرات درخواستی سازمان‌ها نرم افزار را در نسخ تخصصی مختلفی ارائه می‌کنیم. نرم افزار آلکا تا به امروز با توجه به نیاز صنایع مختلف توسعه یافته است، تغییرات اعمال شده در جهت افزاریش کارایی و بهینه‌ سازی نرم افزار صورت گرفته است.

نرم افزار رایگان تعمیرات و نگهداری قابلیت پشتیبانی از حجم بالای اطلاعات و تعداد تجهیزات بالا را ندارد. این نرم افزارها علاوه بر اتلاف وقت پرسنل بخش ماشین آلات (در زمینه ورود اطلاعات) هیچ گزارش خاصی برای آنالیز فعالیت های انجام شده در بخش ماشین آلات ارائه نمی‌دهند.

در زیر برخی از ورژن های تخصصی شده نرم افزار ماشین الات آلکا آورده شده است:

 • نرم افزار نگهداری و تعمیرات تخصصی کشت و صنعت‌ ها
 • نرم افزار نگهداری و تعمیرات تخصصی شهرداری‌ ها
 • سامانه نگهداری و تعمیرات تخصصی مدیریت ناوگان خودرویی ( شرکت‌های پخش )
 • نرم افزار تخصصی مدیریت نگهداری و تعمیرات خطوط ثابت و تولید کارخانه‌ جات

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان “شرکت سازه‌های ارتباطی و اطلاعاتی سامان” تماس بگیرید. و یا دمو نرم افزار نگهداری و تعمیرات را از این لینک درخواست دهید.

 554 کل نمایش,  8 بازدید امروز

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.